Intersonic Oy:n tukkuvarasto siirtyy uudelle logistiikkakumppanille joulukuun puolivälissä. Muutoksen tavoitteena on vahvistaa palvelun laatua ja varmistaa toimitusvarmuus myös kasvavien volyymien myötä.
Uusi kumppanimme on Logitri, jonka moderni logistiikkakeskus Tuusulassa vastaa jatkossa Intersonicin myyntituotteiden varastoinnista ja tavaravirroista.
Logitri – Logistiikkakeskus
Högberginhaara 10
(Högbergintie 5 ja 6)
04360 Tuusula
Toimitusaikataulu varaston muuton aikana (9.–15.12.)
Tiistai 9.12. klo 16 mennessä saapuneet tilaukset toimitetaan keskiviikkona 10.12. saatavuuden mukaan.
Torstaina 11.12. varasto siirto Logitrille alkaa, toimitukset eivät ole mahdollisia.
Maanantaista 15.12. alkaen toimitukset jatkuvat normaalisti uudesta varastosta.
Miten muutos vaikuttaa toimituksiin?
Yhteistyö Logitrin kanssa mahdollistaa meille suoraviivaisemmat prosessit, nopeammat käsittelyajat ja selkeyttää logistiikkaketjun toimintoja. Tavoitteemme on, että muutos näkyy asiakkaidemme arjessa ennen kaikkea nopeampina ja täsmällisempinä toimituksina. Muutos vapauttaa toimitusketjun resurssejamme ja sen myötä parantaa tilausten toimitusaikaennusteiden ylläpitoa.
Siirtymävaiheessa voi esiintyä yksittäisiä viiveitä, mutta teemme parhaamme, että tilaukset käsitellään mahdollisimman sujuvasti ja täsmällisesti.
Jos haluat tiedustella yksittäisen tilauksen tilannetta tai kysyä lisätietoja muutoksesta, tavoitat myyntitiimimme: sales@intersonic.fi -osoitteesta.
Kiitos yhteistyöstä ja luottamuksesta!
